דירות דיסקרטיות בלופטים וצימרים

לופט או צימר כדירות דיסקרטיות
רבים שואלים האם לופט או צימר יכול לתפקד כדירה דיסקרטית. התשובה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, אך ניתן להתייחס אליה במספר היבטים. בהיבט המעשי, אין ספק לגבי האטרקטיביות של לופט או צימר כדירות דיסקרטיות. לופט או צימר הוא חלל פתוח ששימש בעבר לצרכים תעשייתיים בלבד. ניתן למצוא לופט או צימרים בכל רחבי הארץ שעברו תהליכי שיפוץ והומרו לדירות מגורים. לפיכך, לא אמורה להיות בעיה של שימוש בלופט או צימר לאותן דירות דיסקרטיות בצפון, במרכז ובדרום.

ההיבט הכלכלי של לופט או צימר כדירות דיסקרטיות
העלות של לופט או צימר כדירות דיסקרטיות יכולה להיות יתרון משמעותי. השוואה בין לופט או צימר כדירות דיסקרטיות במרכז לדוגמא לבין חדרים בבתי מלון מגלים פערים גדולים. בתי מלון וגם צימרים תמיד יקרים יותר מאשר לופט או צימרים. בנוסף, ניתן להשכיר לופט או צימר כדירות דיסקרטיות על בסיס שעתי בלבד. אפשרות זו לא קיימת בבתי מלון. רוב בתי המלון מחייבים את האורחים להשכיר חדר ללילה אחד לפחות. זו אופציה שאינה רלוונטית למי שרוצה לבלות בלופט או צימר באמצע היום ולא מוכן להתחייב לטווח ארוך. מאפיינים דומים קיימים גם בלופט או צימר כדירות דיסקרטיות בדרום ובצפון.

לא כל לופט או צימר הוא דירה דיסקרטית
העובדה שחדר מסוים מוגדר בתור לופט או צימר אינה הופכת אותו לדירה דיסקרטית. רק לופט או צימר העונה על קריטריונים ברורים יכול לתפקד בתור דירה מן הסוג הזה. ראשית, לופט או צימר כדירות דיסקרטיות חייב להציע כניסה פרטית וחנייה נפרדת. שנית, הלופט או צימר אמור לאפשר ללקוח להיכנס ולצאת ללא צורך בהזדהות. התשלום עבור לופט או צימר כדירות דיסקרטיות צריך להתבצע באופן אנונימי ומהיר. הלקוח צריך לקבל אפשרות להזמין את הלופט או צימר בהתראה מיידית, לצאת ממנו ללא הגבלה ולהשתמש בו לצרכים שונים.

האבזור של לופט או צימר כדירות דיסקרטיות
בסופו של דבר, לופט או צימר כדירות דיסקרטיות בדרום או בצפון נמדד על פי רמת האבזור. ככל שרמת האבזור גבוהה יותר, כך צפוי הלופט או צימר לתת מענה על דרישות מגוונות. האבזור הבסיסי של דירות דיסקרטיות מפוארות כולל מטבחון, מיטה זוגית, מקלחת, סלון ולעיתים גם מרפסת, חצר או גינה. אבזור כזה בתוך לופט או צימר יוקרתי יכול להפוך אותו לדירה דיסקרטית ולשנות את האופי שלו בתור חלל אירוח למפגשים מזדמנים.